Bendigo University AC Invite

Long results

Saturday 25 May 2019
Course Description and Results Summary

2019 Uni Invite 7.6km All Female
PLACE FIRST LAST TIME PACE CLUB
1 Amy McCormick 0:29:54.0 03:56.1 UNI
2 Sarah Jalim 0:31:33.7 04:09.2 UNI
3 Rebecca Wilkinson 0:32:02.3 04:12.9 UNI
4 Rebecca Kirkby 0:32:35.6 04:17.3 UNI
5 Jill Wilkie 0:33:28.2 04:24.2 HARRIERS
6 Joanne Russell 0:34:32.4 04:32.7 UNI
7 Anne Buckley 0:35:42.5 04:41.9 HARRIERS
8 Gabrielle Rusbridge 0:35:48.4 04:42.7 EAGLEHAWK
9 Anne McIntosh 0:36:07.6 04:45.2 UNI
10 Melissa Douglas 0:36:51.3 04:51.0 UNI
11 Jan Densley 0:37:06.2 04:52.9 UNI
12 Andrea Smith 0:37:07.7 04:53.1 UNI
13 Debby Kirne 0:37:43.9 04:57.9 SOUTH BENDIGO
14 Alison Cartner 0:38:15.6 05:02.1 UNI
15 Molly Butler 0:38:16.8 05:02.2 UNI
16 Trinity Sanderson 0:38:44.3 05:05.8 UNI
17 Nadene Macdonald 0:38:59.0 05:07.8 HARRIERS
18 Tina McBain 0:40:21.3 05:18.6 UNI
19 Casey Crapper 0:40:41.5 05:21.2 EAGLEHAWK
20 Deanna Marshall 0:40:55.9 05:23.1 UNI
21 Liz Foster 0:41:42.0 05:29.2 UNI
22 Maree Platt 0:41:47.5 05:29.9 UNI
23 Leah Cripps 0:43:04.8 05:40.1 UNI
24 Janis Bull 0:43:39.8 05:44.7 OTHER
25 Wendy Stibbe 0:47:25.4 06:14.4 HARRIERS
2019 Uni Invite 7.6km All Male
PLACE FIRST LAST TIME PACE CLUB
1 Nigel Preston 0:28:37.6 03:46.0 UNI
2 Michael Bieleny 0:29:28.4 03:52.7 UNI
3 Rik McCaig 0:30:04.8 03:57.5 UNI
4 Jack Milligan 0:30:13.0 03:58.6 UNI
5 Peter Cowell 0:30:41.0 04:02.2 HARRIERS
6 Jayson Carter 0:31:08.9 04:05.9 UNI
7 Dylan Ferguson 0:32:13.6 04:14.4 EAGLEHAWK
8 Luke Matthews 0:32:27.7 04:16.3 HARRIERS
9 David Cripps 0:32:49.7 04:19.2 UNI
10 Mick Hobson 0:32:52.2 04:19.5 HARRIERS
11 Craig Green 0:33:00.8 04:20.6 UNI
12 Charles Chambers 0:33:33.0 04:24.9 UNI
13 Ian Wellard 0:33:46.9 04:26.7 HARRIERS
14 Trevor Kelly 0:33:52.1 04:27.4 EAGLEHAWK
15 David Lonsdale 0:33:57.5 04:28.1 UNI
16 Danny Burgess 0:34:52.4 04:35.3 UNI
17 Leon Gilbert 0:36:03.8 04:44.7 HARRIERS
18 Mumtaz Hussain 0:36:18.0 04:46.6 UNI
19 Karl Stoltz 0:36:49.8 04:50.8 UNI
20 Adrian McMahon 0:36:50.1 04:50.8 UNI
21 Damien Roberts 0:37:30.3 04:56.1 UNI
22 Michael Farr 0:37:44.8 04:58.0 UNI
23 Solomon Gibbs 0:38:39.3 05:05.2 HARRIERS
24 Hunter Gill 0:38:55.0 05:07.2 HARRIERS
25 Peter Walsh 0:39:00.6 05:08.0 HARRIERS
26 Paul Bennett 0:39:13.3 05:09.6 HARRIERS
27 David Grimes 0:39:25.7 05:11.3 HARRIERS
28 Brad Russell 0:42:24.8 05:34.8 UNI
29 Richard Marchingo 0:42:50.7 05:38.2 HARRIERS
30 Kevin de Vries 0:44:22.3 05:50.3 UNI
31 Paul Martin 0:45:38.1 06:00.3 HARRIERS
32 Craig Graham 0:45:56.7 06:02.7 EAGLEHAWK
33 Garnet Rodda 0:47:25.6 06:14.4 HARRIERS
2019 Uni Invite 7.6km All
PLACE FIRST LAST TIME PACE CLUB
1 Nigel Preston 0:28:37.6 03:46.0 UNI
2 Michael Bieleny 0:29:28.4 03:52.7 UNI
3 Amy McCormick 0:29:54.0 03:56.1 UNI
4 Rik McCaig 0:30:04.8 03:57.5 UNI
5 Jack Milligan 0:30:13.0 03:58.6 UNI
6 Peter Cowell 0:30:41.0 04:02.2 HARRIERS
7 Jayson Carter 0:31:08.9 04:05.9 UNI
8 Sarah Jalim 0:31:33.7 04:09.2 UNI
9 Rebecca Wilkinson 0:32:02.3 04:12.9 UNI
10 Dylan Ferguson 0:32:13.6 04:14.4 EAGLEHAWK
11 Luke Matthews 0:32:27.7 04:16.3 HARRIERS
12 Rebecca Kirkby 0:32:35.6 04:17.3 UNI
13 David Cripps 0:32:49.7 04:19.2 UNI
14 Mick Hobson 0:32:52.2 04:19.5 HARRIERS
15 Craig Green 0:33:00.8 04:20.6 UNI
16 Jill Wilkie 0:33:28.2 04:24.2 HARRIERS
17 Charles Chambers 0:33:33.0 04:24.9 UNI
18 Ian Wellard 0:33:46.9 04:26.7 HARRIERS
19 Trevor Kelly 0:33:52.1 04:27.4 EAGLEHAWK
20 David Lonsdale 0:33:57.5 04:28.1 UNI
21 Joanne Russell 0:34:32.4 04:32.7 UNI
22 Danny Burgess 0:34:52.4 04:35.3 UNI
23 Anne Buckley 0:35:42.5 04:41.9 HARRIERS
24 Gabrielle Rusbridge 0:35:48.4 04:42.7 EAGLEHAWK
25 Leon Gilbert 0:36:03.8 04:44.7 HARRIERS
26 Anne McIntosh 0:36:07.6 04:45.2 UNI
27 Mumtaz Hussain 0:36:18.0 04:46.6 UNI
28 Karl Stoltz 0:36:49.8 04:50.8 UNI
29 Adrian McMahon 0:36:50.1 04:50.8 UNI
30 Melissa Douglas 0:36:51.3 04:51.0 UNI
31 Jan Densley 0:37:06.2 04:52.9 UNI
32 Andrea Smith 0:37:07.7 04:53.1 UNI
33 Damien Roberts 0:37:30.3 04:56.1 UNI
34 Debby Kirne 0:37:43.9 04:57.9 SOUTH BENDIGO
35 Michael Farr 0:37:44.8 04:58.0 UNI
36 Alison Cartner 0:38:15.6 05:02.1 UNI
37 Molly Butler 0:38:16.8 05:02.2 UNI
38 Solomon Gibbs 0:38:39.3 05:05.2 HARRIERS
39 Trinity Sanderson 0:38:44.3 05:05.8 UNI
40 Hunter Gill 0:38:55.0 05:07.2 HARRIERS
41 Nadene Macdonald 0:38:59.0 05:07.8 HARRIERS
42 Peter Walsh 0:39:00.6 05:08.0 HARRIERS
43 Paul Bennett 0:39:13.3 05:09.6 HARRIERS
44 David Grimes 0:39:25.7 05:11.3 HARRIERS
45 Tina McBain 0:40:21.3 05:18.6 UNI
46 Casey Crapper 0:40:41.5 05:21.2 EAGLEHAWK
47 Deanna Marshall 0:40:55.9 05:23.1 UNI
48 Liz Foster 0:41:42.0 05:29.2 UNI
49 Maree Platt 0:41:47.5 05:29.9 UNI
50 Brad Russell 0:42:24.8 05:34.8 UNI
51 Richard Marchingo 0:42:50.7 05:38.2 HARRIERS
52 Leah Cripps 0:43:04.8 05:40.1 UNI
53 Janis Bull 0:43:39.8 05:44.7 OTHER
54 Kevin de Vries 0:44:22.3 05:50.3 UNI
55 Paul Martin 0:45:38.1 06:00.3 HARRIERS
56 Craig Graham 0:45:56.7 06:02.7 EAGLEHAWK
57 Wendy Stibbe 0:47:25.4 06:14.4 HARRIERS
58 Garnet Rodda 0:47:25.6 06:14.4 HARRIERS
2019 Uni Invite 7.6km Fastest Female
PLACE FIRST LAST TIME PACE CLUB
1 Amy McCormick 0:29:54.0 03:56.1 UNI
2019 Uni Invite 7.6km Fastest Male
PLACE FIRST LAST TIME PACE CLUB
1 Nigel Preston 0:28:37.6 03:46.0 UNI
2019 Uni Invite 7.6km Open Female
PLACE FIRST LAST TIME PACE CLUB
1 Amy McCormick 0:29:54.0 03:56.1 UNI
2 Rebecca Wilkinson 0:32:02.3 04:12.9 UNI
3 Rebecca Kirkby 0:32:35.6 04:17.3 UNI
4 Gabrielle Rusbridge 0:35:48.4 04:42.7 EAGLEHAWK
5 Molly Butler 0:38:16.8 05:02.2 UNI
6 Nadene Macdonald 0:38:59.0 05:07.8 HARRIERS
7 Casey Crapper 0:40:41.5 05:21.2 EAGLEHAWK
8 Janis Bull 0:43:39.8 05:44.7 OTHER
2019 Uni Invite 7.6km Open Male
PLACE FIRST LAST TIME PACE CLUB
1 Nigel Preston 0:28:37.6 03:46.0 UNI
2 Jack Milligan 0:30:13.0 03:58.6 UNI
3 Jayson Carter 0:31:08.9 04:05.9 UNI
4 Dylan Ferguson 0:32:13.6 04:14.4 EAGLEHAWK
5 Luke Matthews 0:32:27.7 04:16.3 HARRIERS
6 Mumtaz Hussain 0:36:18.0 04:46.6 UNI
7 Adrian McMahon 0:36:50.1 04:50.8 UNI
8 Solomon Gibbs 0:38:39.3 05:05.2 HARRIERS
2019 Uni Invite 7.6km 40plus Female
PLACE FIRST LAST TIME PACE CLUB
1 Sarah Jalim 0:31:33.7 04:09.2 UNI
2 Anne McIntosh 0:36:07.6 04:45.2 UNI
3 Melissa Douglas 0:36:51.3 04:51.0 UNI
4 Andrea Smith 0:37:07.7 04:53.1 UNI
5 Alison Cartner 0:38:15.6 05:02.1 UNI
6 Trinity Sanderson 0:38:44.3 05:05.8 UNI
7 Deanna Marshall 0:40:55.9 05:23.1 UNI
8 Liz Foster 0:41:42.0 05:29.2 UNI
9 Maree Platt 0:41:47.5 05:29.9 UNI
10 Leah Cripps 0:43:04.8 05:40.1 UNI
2019 Uni Invite 7.6km 40plus Male
PLACE FIRST LAST TIME PACE CLUB
1 Rik McCaig 0:30:04.8 03:57.5 UNI
2 David Cripps 0:32:49.7 04:19.2 UNI
3 Mick Hobson 0:32:52.2 04:19.5 HARRIERS
4 Danny Burgess 0:34:52.4 04:35.3 UNI
5 Karl Stoltz 0:36:49.8 04:50.8 UNI
6 Damien Roberts 0:37:30.3 04:56.1 UNI
7 Michael Farr 0:37:44.8 04:58.0 UNI
8 Peter Walsh 0:39:00.6 05:08.0 HARRIERS
2019 Uni Invite 7.6km 50plus Female
PLACE FIRST LAST TIME PACE CLUB
1 Jill Wilkie 0:33:28.2 04:24.2 HARRIERS
2 Joanne Russell 0:34:32.4 04:32.7 UNI
3 Anne Buckley 0:35:42.5 04:41.9 HARRIERS
4 Debby Kirne 0:37:43.9 04:57.9 SOUTH BENDIGO
5 Tina McBain 0:40:21.3 05:18.6 UNI
6 Wendy Stibbe 0:47:25.4 06:14.4 HARRIERS
2019 Uni Invite 7.6km 50plus Male
PLACE FIRST LAST TIME PACE CLUB
1 Michael Bieleny 0:29:28.4 03:52.7 UNI
2 Peter Cowell 0:30:41.0 04:02.2 HARRIERS
3 Craig Green 0:33:00.8 04:20.6 UNI
4 Ian Wellard 0:33:46.9 04:26.7 HARRIERS
5 Trevor Kelly 0:33:52.1 04:27.4 EAGLEHAWK
6 David Lonsdale 0:33:57.5 04:28.1 UNI
7 David Grimes 0:39:25.7 05:11.3 HARRIERS
8 Brad Russell 0:42:24.8 05:34.8 UNI
9 Richard Marchingo 0:42:50.7 05:38.2 HARRIERS
10 Kevin de Vries 0:44:22.3 05:50.3 UNI
11 Craig Graham 0:45:56.7 06:02.7 EAGLEHAWK
2019 Uni Invite 7.6km 60plus Female
PLACE FIRST LAST TIME PACE CLUB
1 Jan Densley 0:37:06.2 04:52.9 UNI
2019 Uni Invite 7.6km 60plus Male
PLACE FIRST LAST TIME PACE CLUB
1 Charles Chambers 0:33:33.0 04:24.9 UNI
2 Leon Gilbert 0:36:03.8 04:44.7 HARRIERS
3 Hunter Gill 0:38:55.0 05:07.2 HARRIERS
4 Paul Bennett 0:39:13.3 05:09.6 HARRIERS
5 Paul Martin 0:45:38.1 06:00.3 HARRIERS
6 Garnet Rodda 0:47:25.6 06:14.4 HARRIERS

Updated: