Bendigo University AC Invite

Medium results

Saturday 23 June 2018

2018 Uni Invite 3.05km All Female
PLACE FIRST LAST TIME PACE CLUB
1 Tullie Rowe 0:12:37.3 04:08.3 UNI
2 Gabrielle Rusbridge 0:12:57.3 04:14.9 EAGLEHAWK
3 Charlotte Murphy 0:13:08.9 04:18.7 UNI
4 Phoebe Lonsdale 0:13:11.1 04:19.4 UNI
5 Beatrice Lonsdale 0:13:43.5 04:30.0 UNI
6 Jazlin Fear 0:14:01.4 04:35.9 UNI
7 Abbey Cartner 0:14:56.4 04:53.9 UNI
8 Claire McCay 0:15:14.3 04:59.8 HARRIERS
9 Chloe Green 0:15:23.9 05:02.9 UNI
10 Amanda Worthington 0:15:47.2 05:10.6 SOUTH BENDIGO
11 Ella Smith 0:16:14.2 05:19.4 UNI
12 Ruth Eadon 0:16:25.4 05:23.1 HARRIERS
13 Jasmine Murphy 0:16:40.6 05:28.1 UNI
14 John Justice 0:17:27.4 05:43.4 SOUTH BENDIGO
15 Ashleigh Hallinan 0:17:34.2 05:45.6 HARRIERS
16 Jocelyn Hall 0:17:39.1 05:47.2 HARRIERS
17 Taylor Stibbe 0:17:59.5 05:53.9 HARRIERS
18 Ashlie Thomas 0:18:01.1 05:54.5 HARRIERS
19 Kathy Heahney 0:18:01.4 05:54.6 EAGLEHAWK
20 Clare Burmester 0:18:09.5 05:57.2 HARRIERS
21 Aida Escall 0:18:24.4 06:02.1 UNI
22 Leah Langtree 0:18:49.6 06:10.4 EAGLEHAWK
23 Fiona Preston 0:19:23.9 06:21.6 UNI
24 Olivia Graham 0:19:53.5 06:31.3 EAGLEHAWK
25 Genevieve Draper 0:22:40.4 07:26.0 UNI
26 Isabella Draper 0:22:40.9 07:26.2 UNI
27 Wendy Ennor 0:26:06.3 08:33.5 EAGLEHAWK
2018 Uni Invite 3.05km All Male
PLACE FIRST LAST TIME PACE CLUB
1 Harrison Boyd 0:12:04.4 03:57.5 HARRIERS
2 Logan Tickell 0:12:05.3 03:57.8 SOUTH BENDIGO
3 Jackson Eadon 0:12:16.5 04:01.5 HARRIERS
4 Dylan Ferguson 0:12:20.3 04:02.7 EAGLEHAWK
5 Floyd Cartner 0:12:22.4 04:03.4 UNI
6 Ben McDermid 0:12:37.4 04:08.3 UNI
7 James Trew 0:12:40.1 04:09.2 UNI
8 Matthew Johnston 0:12:40.2 04:09.2 HARRIERS
9 Harry Wright 0:12:41.5 04:09.7 UNI
10 Kade McCay 0:12:46.1 04:11.2 HARRIERS
11 Tanner Fear 0:12:53.3 04:13.5 UNI
12 Tim Creer 0:13:07.2 04:18.1 UNI
13 Lachlan Feuerherdt 0:13:53.9 04:33.4 UNI
14 Lewis Lonsdale 0:14:05.2 04:37.1 UNI
15 Ross Douglas 0:14:10.3 04:38.8 UNI
16 Avery McDermid 0:14:17.9 04:41.3 UNI
17 Luke Feuerherdt 0:14:22.8 04:42.9 UNI
18 Connor Griffiths 0:14:35.0 04:46.9 HARRIERS
19 Geoff Jordan 0:14:37.1 04:47.6 HARRIERS
20 Lachlan Edwards 0:14:50.3 04:51.9 UNI
21 Mason Woodward 0:15:05.1 04:56.8 UNI
22 Mark Boyd 0:15:10.3 04:58.5 HARRIERS
23 Antony Langdon 0:15:10.7 04:58.6 EAGLEHAWK
24 Peter Hayes 0:18:07.3 05:56.5 SOUTH BENDIGO
25 Tony Fahy 0:19:30.3 06:23.7 HARRIERS
26 Gary Mahon 0:21:03.1 06:54.1 SOUTH BENDIGO
27 Peter Savage 0:23:12.5 07:36.6 EAGLEHAWK
28 Hamish Draper 0:23:12.6 07:36.6 UNI
2018 Uni Invite 3.05km All
PLACE FIRST LAST TIME PACE CLUB
1 Harrison Boyd 0:12:04.4 03:57.5 HARRIERS
2 Logan Tickell 0:12:05.3 03:57.8 SOUTH BENDIGO
3 Jackson Eadon 0:12:16.5 04:01.5 HARRIERS
4 Dylan Ferguson 0:12:20.3 04:02.7 EAGLEHAWK
5 Floyd Cartner 0:12:22.4 04:03.4 UNI
6 Tullie Rowe 0:12:37.3 04:08.3 UNI
7 Ben McDermid 0:12:37.4 04:08.3 UNI
8 James Trew 0:12:40.1 04:09.2 UNI
9 Matthew Johnston 0:12:40.2 04:09.2 HARRIERS
10 Harry Wright 0:12:41.5 04:09.7 UNI
11 Kade McCay 0:12:46.1 04:11.2 HARRIERS
12 Tanner Fear 0:12:53.3 04:13.5 UNI
13 Gabrielle Rusbridge 0:12:57.3 04:14.9 EAGLEHAWK
14 Tim Creer 0:13:07.2 04:18.1 UNI
15 Charlotte Murphy 0:13:08.9 04:18.7 UNI
16 Phoebe Lonsdale 0:13:11.1 04:19.4 UNI
17 Beatrice Lonsdale 0:13:43.5 04:30.0 UNI
18 Lachlan Feuerherdt 0:13:53.9 04:33.4 UNI
19 Jazlin Fear 0:14:01.4 04:35.9 UNI
20 Lewis Lonsdale 0:14:05.2 04:37.1 UNI
21 Ross Douglas 0:14:10.3 04:38.8 UNI
22 Avery McDermid 0:14:17.9 04:41.3 UNI
23 Luke Feuerherdt 0:14:22.8 04:42.9 UNI
24 Connor Griffiths 0:14:35.0 04:46.9 HARRIERS
25 Geoff Jordan 0:14:37.1 04:47.6 HARRIERS
26 Lachlan Edwards 0:14:50.3 04:51.9 UNI
27 Abbey Cartner 0:14:56.4 04:53.9 UNI
28 Mason Woodward 0:15:05.1 04:56.8 UNI
29 Mark Boyd 0:15:10.3 04:58.5 HARRIERS
30 Antony Langdon 0:15:10.7 04:58.6 EAGLEHAWK
31 Claire McCay 0:15:14.3 04:59.8 HARRIERS
32 Chloe Green 0:15:23.9 05:02.9 UNI
33 Amanda Worthington 0:15:47.2 05:10.6 SOUTH BENDIGO
34 Ella Smith 0:16:14.2 05:19.4 UNI
35 Ruth Eadon 0:16:25.4 05:23.1 HARRIERS
36 Jasmine Murphy 0:16:40.6 05:28.1 UNI
37 John Justice 0:17:27.4 05:43.4 SOUTH BENDIGO
38 Ashleigh Hallinan 0:17:34.2 05:45.6 HARRIERS
39 Jocelyn Hall 0:17:39.1 05:47.2 HARRIERS
40 Taylor Stibbe 0:17:59.5 05:53.9 HARRIERS
41 Ashlie Thomas 0:18:01.1 05:54.5 HARRIERS
42 Kathy Heahney 0:18:01.4 05:54.6 EAGLEHAWK
43 Peter Hayes 0:18:07.3 05:56.5 SOUTH BENDIGO
44 Clare Burmester 0:18:09.5 05:57.2 HARRIERS
45 Aida Escall 0:18:24.4 06:02.1 UNI
46 Leah Langtree 0:18:49.6 06:10.4 EAGLEHAWK
47 Fiona Preston 0:19:23.9 06:21.6 UNI
48 Tony Fahy 0:19:30.3 06:23.7 HARRIERS
49 Olivia Graham 0:19:53.5 06:31.3 EAGLEHAWK
50 Gary Mahon 0:21:03.1 06:54.1 SOUTH BENDIGO
51 Genevieve Draper 0:22:40.4 07:26.0 UNI
52 Isabella Draper 0:22:40.9 07:26.2 UNI
53 Peter Savage 0:23:12.5 07:36.6 EAGLEHAWK
54 Hamish Draper 0:23:12.6 07:36.6 UNI
55 Wendy Ennor 0:26:06.3 08:33.5 EAGLEHAWK
2018 Uni Invite 3.05km Fastest Female
PLACE FIRST LAST TIME PACE CLUB
1 Tullie Rowe 0:12:37.3 04:08.3 UNI
2018 Uni Invite 3.05km Fastest Male
PLACE FIRST LAST TIME PACE CLUB
1 Harrison Boyd 0:12:04.4 03:57.5 HARRIERS
2018 Uni Invite 3.05km Open Female
PLACE FIRST LAST TIME PACE CLUB
1 Gabrielle Rusbridge 0:12:57.3 04:14.9 EAGLEHAWK
2 Claire McCay 0:15:14.3 04:59.8 HARRIERS
3 Chloe Green 0:15:23.9 05:02.9 UNI
4 Amanda Worthington 0:15:47.2 05:10.6 SOUTH BENDIGO
5 Ruth Eadon 0:16:25.4 05:23.1 HARRIERS
6 John Justice 0:17:27.4 05:43.4 SOUTH BENDIGO
7 Ashleigh Hallinan 0:17:34.2 05:45.6 HARRIERS
8 Jocelyn Hall 0:17:39.1 05:47.2 HARRIERS
9 Taylor Stibbe 0:17:59.5 05:53.9 HARRIERS
10 Ashlie Thomas 0:18:01.1 05:54.5 HARRIERS
11 Kathy Heahney 0:18:01.4 05:54.6 EAGLEHAWK
12 Aida Escall 0:18:24.4 06:02.1 UNI
13 Leah Langtree 0:18:49.6 06:10.4 EAGLEHAWK
14 Fiona Preston 0:19:23.9 06:21.6 UNI
15 Olivia Graham 0:19:53.5 06:31.3 EAGLEHAWK
16 Wendy Ennor 0:26:06.3 08:33.5 EAGLEHAWK
2018 Uni Invite 3.05km Open Male
PLACE FIRST LAST TIME PACE CLUB
1 Dylan Ferguson 0:12:20.3 04:02.7 EAGLEHAWK
2 Ben McDermid 0:12:37.4 04:08.3 UNI
3 Matthew Johnston 0:12:40.2 04:09.2 HARRIERS
4 Harry Wright 0:12:41.5 04:09.7 UNI
5 Ross Douglas 0:14:10.3 04:38.8 UNI
6 Geoff Jordan 0:14:37.1 04:47.6 HARRIERS
7 Mark Boyd 0:15:10.3 04:58.5 HARRIERS
8 Antony Langdon 0:15:10.7 04:58.6 EAGLEHAWK
9 Peter Hayes 0:18:07.3 05:56.5 SOUTH BENDIGO
10 Tony Fahy 0:19:30.3 06:23.7 HARRIERS
11 Gary Mahon 0:21:03.1 06:54.1 SOUTH BENDIGO
12 Peter Savage 0:23:12.5 07:36.6 EAGLEHAWK
2018 Uni Invite 3.05km U12 Female
PLACE FIRST LAST TIME PACE CLUB
1 Abbey Cartner 0:14:56.4 04:53.9 UNI
2 Jasmine Murphy 0:16:40.6 05:28.1 UNI
3 Genevieve Draper 0:22:40.4 07:26.0 UNI
4 Isabella Draper 0:22:40.9 07:26.2 UNI
2018 Uni Invite 3.05km U12 Male
PLACE FIRST LAST TIME PACE CLUB
1 Logan Tickell 0:12:05.3 03:57.8 SOUTH BENDIGO
2 Tanner Fear 0:12:53.3 04:13.5 UNI
3 Lewis Lonsdale 0:14:05.2 04:37.1 UNI
4 Avery McDermid 0:14:17.9 04:41.3 UNI
5 Luke Feuerherdt 0:14:22.8 04:42.9 UNI
6 Lachlan Edwards 0:14:50.3 04:51.9 UNI
7 Mason Woodward 0:15:05.1 04:56.8 UNI
8 Hamish Draper 0:23:12.6 07:36.6 UNI
2018 Uni Invite 3.05km U16 Female
PLACE FIRST LAST TIME PACE CLUB
1 Tullie Rowe 0:12:37.3 04:08.3 UNI
2 Charlotte Murphy 0:13:08.9 04:18.7 UNI
3 Phoebe Lonsdale 0:13:11.1 04:19.4 UNI
4 Beatrice Lonsdale 0:13:43.5 04:30.0 UNI
5 Jazlin Fear 0:14:01.4 04:35.9 UNI
6 Ella Smith 0:16:14.2 05:19.4 UNI
7 Clare Burmester 0:18:09.5 05:57.2 HARRIERS
2018 Uni Invite 3.05km U16 Male
PLACE FIRST LAST TIME PACE CLUB
1 Harrison Boyd 0:12:04.4 03:57.5 HARRIERS
2 Jackson Eadon 0:12:16.5 04:01.5 HARRIERS
3 Floyd Cartner 0:12:22.4 04:03.4 UNI
4 James Trew 0:12:40.1 04:09.2 UNI
5 Kade McCay 0:12:46.1 04:11.2 HARRIERS
6 Tim Creer 0:13:07.2 04:18.1 UNI
7 Lachlan Feuerherdt 0:13:53.9 04:33.4 UNI
8 Connor Griffiths 0:14:35.0 04:46.9 HARRIERS

Updated: