BUAC Half Marathon Festival

Medium results

Saturday 9 September 2017
Course Description and Results Summary

3.0km All Female
PLACE FIRST LAST TIME PACE CLUB
1 Charlotte Murphy 0:13:32.8 04:30.9 UNI
2 Abbey Cartner 0:14:02.3 04:40.8 UNI
3 Phoebe Lonsdale 0:14:20.8 04:46.9 UNI
4 Beatrice Lonsdale 0:15:06.3 05:02.1 UNI
5 Bec Lacy 0:16:14.6 05:24.9 UNI
6 Bec Woodward 0:17:40.0 05:53.3 UNI
7 Fiona Preston 0:19:00.5 06:20.2 UNI
8 Genevieve Draper 0:23:18.1 07:46.0 UNI
9 Amelia Mitchell 0:23:48.3 07:56.1 UNI
3.0km All Male
PLACE FIRST LAST TIME PACE CLUB
1 Logan Tickell 0:11:49.3 03:56.4 SOUTH BENDIGO
2 Oscar Fox 0:12:33.6 04:11.2 SOUTH BENDIGO
3 Tim Ridley 0:14:16.6 04:45.5 OTHER
4 Lachlan Feuerherdt 0:15:10.7 05:03.6 UNI
5 Jaron Ekanayake 0:15:35.1 05:11.7 UNI
6 Avery McDermid 0:15:58.5 05:19.5 UNI
7 Will deVries 0:17:01.0 05:40.3 UNI
8 Luke Feuerherdt 0:17:06.4 05:42.1 UNI
9 Mason Woodward 0:17:48.8 05:56.3 UNI
10 Jonty McDermid 0:18:13.1 06:04.4 UNI
11 Hamish Draper 0:23:18.4 07:46.1 UNI
3.0km All
PLACE FIRST LAST TIME PACE CLUB
1 Logan Tickell 0:11:49.3 03:56.4 SOUTH BENDIGO
2 Oscar Fox 0:12:33.6 04:11.2 SOUTH BENDIGO
3 Charlotte Murphy 0:13:32.8 04:30.9 UNI
4 Abbey Cartner 0:14:02.3 04:40.8 UNI
5 Tim Ridley 0:14:16.6 04:45.5 OTHER
6 Phoebe Lonsdale 0:14:20.8 04:46.9 UNI
7 Beatrice Lonsdale 0:15:06.3 05:02.1 UNI
8 Lachlan Feuerherdt 0:15:10.7 05:03.6 UNI
9 Jaron Ekanayake 0:15:35.1 05:11.7 UNI
10 Avery McDermid 0:15:58.5 05:19.5 UNI
11 Bec Lacy 0:16:14.6 05:24.9 UNI
12 Will deVries 0:17:01.0 05:40.3 UNI
13 Luke Feuerherdt 0:17:06.4 05:42.1 UNI
14 Bec Woodward 0:17:40.0 05:53.3 UNI
15 Mason Woodward 0:17:48.8 05:56.3 UNI
16 Jonty McDermid 0:18:13.1 06:04.4 UNI
17 Fiona Preston 0:19:00.5 06:20.2 UNI
18 Genevieve Draper 0:23:18.1 07:46.0 UNI
19 Hamish Draper 0:23:18.4 07:46.1 UNI
20 Amelia Mitchell 0:23:48.3 07:56.1 UNI
3.0km Fastest Female
PLACE FIRST LAST TIME PACE CLUB
1 Charlotte Murphy 0:13:32.8 04:30.9 UNI
3.0km Fastest Male
PLACE FIRST LAST TIME PACE CLUB
1 Logan Tickell 0:11:49.3 03:56.4 SOUTH BENDIGO
3.0km Open Female
PLACE FIRST LAST TIME PACE CLUB
1 Bec Lacy 0:16:14.6 05:24.9 UNI
2 Bec Woodward 0:17:40.0 05:53.3 UNI
3 Fiona Preston 0:19:00.5 06:20.2 UNI
4 Amelia Mitchell 0:23:48.3 07:56.1 UNI
3.0km Open Male
PLACE FIRST LAST TIME PACE CLUB
1 Tim Ridley 0:14:16.6 04:45.5 OTHER
3.0km U12 Female
PLACE FIRST LAST TIME PACE CLUB
1 Charlotte Murphy 0:13:32.8 04:30.9 UNI
2 Abbey Cartner 0:14:02.3 04:40.8 UNI
3 Phoebe Lonsdale 0:14:20.8 04:46.9 UNI
4 Genevieve Draper 0:23:18.1 07:46.0 UNI
3.0km U12 Male
PLACE FIRST LAST TIME PACE CLUB
1 Logan Tickell 0:11:49.3 03:56.4 SOUTH BENDIGO
2 Oscar Fox 0:12:33.6 04:11.2 SOUTH BENDIGO
3 Jaron Ekanayake 0:15:35.1 05:11.7 UNI
4 Avery McDermid 0:15:58.5 05:19.5 UNI
5 Will deVries 0:17:01.0 05:40.3 UNI
6 Luke Feuerherdt 0:17:06.4 05:42.1 UNI
7 Mason Woodward 0:17:48.8 05:56.3 UNI
8 Jonty McDermid 0:18:13.1 06:04.4 UNI
9 Hamish Draper 0:23:18.4 07:46.1 UNI
3.0km U16 Female
PLACE FIRST LAST TIME PACE CLUB
1 Beatrice Lonsdale 0:15:06.3 05:02.1 UNI
3.0km U16 Male
PLACE FIRST LAST TIME PACE CLUB
1 Lachlan Feuerherdt 0:15:10.7 05:03.6 UNI

Updated: