Half Marathon Festival

Long results

Saturday 8 September 2012

21km Open Female
Place First Name Surname Club Time min/km
1 Emma Moylan UNI 1:41:47 4:51
2 Felicity Harrop HAR 1:50:25 5:15
3 Yvette Tuohey HAR 2:01:03 5:46
4 Ann-Marie Reid INV 2:12:35 6:19
21km Open Male
Place First Name Surname Club Time min/km
1 Jarrod Epps INV 1:21:43 3:53
2 Simon Austin UNI 1:24:11 4:01
3 Ben McDermid UNI 1:27:02 4:09
4 Andrew Hosking INV 1:28:12 4:12
5 Craig Feuerherdt UNI 1:29:33 4:16
6 Ben Sexton UNI 1:35:34 4:33
7 Aaron Anderson UNI 1:42:33 4:53
8 Paul Boxshall HAR 1:42:33 4:53
9 Jarrah O’Shea UNI 1:52:04 5:20
10 Justin O’Brien UNI 1:55:32 5:30
21km 40 Plus Female
Place First Name Surname Club Time min/km
1 Anne Buckley HAR 1:33:58 4:28
2 Lisa Wilkinson UNI 1:36:26 4:36
3 Wendy Stibbe HAR 1:49:45 5:14
4 Jill Wilke INV 1:51:23 5:18
5 Julie Mathews HAR 1:56:59 5:34
6 Anne Theobold INV 1:59:00 5:40
7 Lynn Perks EGWK 2:04:25 5:55
21km 40 Plus Male
Place First Name Surname Club Time min/km
1 Richard Gleisner UNI 1:17:12 3:41
2 Michael Bieleny UNI 1:19:19 3:47
3 Brian Watson UNI 1:27:53 4:11
4 Russell Tremayne BUAC 1:28:52 4:14
5 Andrew Creer UNI 1:30:25 4:18
6 Steven Theobold INV 1:59:58 5:43
7 Connor Cunningham UNI 2:00:40 5:45
21km 50 Plus Female
Place First Name Surname Club Time min/km
1 Jenny Buchanan UNI 1:41:40 4:50
2 Belinda O’Meara INV 1:51:23 5:18
21km 50 Plus Male
Place First Name Surname Club Time min/km
1 Gavin Fiedler UNI 1:33:44 4:28
2 Wolf Heiden STH 1:39:02 4:43
3 Eric Baker INV 1:47:50 5:08
4 Max Carson INV 1:49:05 5:12
14km Open Female
Place First Name Surname Club Time min/km
1 Lisa McDermid UNI 1:14:42 5:20
2 Laura Terry UNI 1:18:34 5:37
3 Maree Platt UNI 1:19:38 5:41
14km Open Male
Place First Name Surname Club Time min/km
1 Tom Savage EGWK 0:57:32 4:07
14km 40 Plus Female
Place First Name Surname Club Time min/km
1 Angela Slattery UNI 1:15:01 5:22
14km 40 Plus Male
Place First Name Surname Club Time min/km
1 Victor Cook HAR 1:03:00 4:30
14km 50 Plus Female
Place First Name Surname Club Time min/km
1 Lyn Crome HAR 1:11:39 5:07
14km 50 Plus Male
Place First Name Surname Club Time min/km
1 Trevor Kelly EGWK 0:52:52 3:47
2 Frank Scarce INV 0:56:09 4:01
3 Owen Davies UNI 1:06:05 4:43
4 Paul Bennet HAR 1:07:27 4:49
5 Brian Cornell EGWK 1:10:35 5:03
7km Open Female
Place First Name Surname Club Time min/km
1 Jaclyn Munge UNI 31:27 4:30
2 Alice Wilkinson INV 34:03 4:52
7km Open Male
Place First Name Surname Club Time min/km
1 Brad Harris INV 31:00 4:26
2 Josh Savage EGWK 31:18 4:28
3 Ryan Brooke UNI 34:53 4:59
7km 40 Plus Male
Place First Name Surname Club Time min/km
1 Ross Evans HAR 33:03 4:43
2 Peter Cowell HAR 28:09 4:01
7km 50 Plus Male
Place First Name Surname Club Time min/km
1 Rick Ermel INV 28:10 4:01
2 Shayne Rushan UNI 33:28 4:47
3 Brad Russell UNI 35:20 5:03
4 Garnet Rodda HAR 35:50 5:07
5 Paul Martin HAR 37:40 5:23
6 Alan East UNI 46:51 6:42

Updated: